Na czym polega naprawa poddaszy?
Naprawa izolacji poddaszy to nic innego jak uzupełnienie braków, ubytków czy uszkodzeń w ociepleniu sufitu bądź też dachu skośnego specjalnym materiałem izolacyjnym, który jest własnie przeznaczony do tego typu celów.
Kiedy warto zdecydować się na naprawę ocieplenia?
O samej naprawie ocieplenia warto pomyśleć wtedy, kiedy po wykonanej pracy na poddaszu nadal panują nieprzyjemnie niskie temperatury, ale nie tylko. Innymi czynnikami, które powinni wpłynąć na naszą decyzję, odnośnie naprawy izolacji poddasza, są:
- niskie temperatury zimą na poddaszu,
- wysokie temperatury latem na poddaszu,
- wyczuwalna bądź zauważalna wilgoć na płytach gipsowo-kartonowych,
- chłód w całym domu,
- chłód i lekki wiatr pochodzący z gniazd elektrycznych itd.
Dlaczego na poddaszu jest zimno?
Wszystkie „objawy”, o których wspomnieliśmy wyżej, mogą wystąpić nawet wtedy, gdy nasz dom posiada już zamontowaną warstwę pianki izolacyjnej. Dlaczego tak się dzieje? Zimno na poddaszu mimo zastosowanego ocieplenia może pojawiać się ze względu na powstanie tak zwanych kieszeni powietrznych czy też przedmuchów powietrza zewnętrznego. Powodem takiej sytuacji jest źle lub niedbale ułożona izolacja, albo opadnięcie jej, ze względu na jej ciężar. Co ciekawe, innym częstym problemem dotyczącym izolacji termicznej jest zniszczenie przez kuny.
Izolacja natryskowa
Termoizolacje dachów można wykonać przy pomocy różnego rodzaju materiałów, które posiadają różne właściwości i parametry izolacyjne – w tym między innymi są termoizolacyjne, bardzo wytrzymałe, niezwykle trwałe oraz zapewniają bardzo dobre wyciszenie wszelkich pomieszczeń i budynków. Do izolacji natryskowej i innych tego typu rozwiązań można zastosować wełnę mineralną czy granulat wykonany z celulozy, ale najpopularniejszym sposobem jest zastosowanie pianki poliuretanowej.
Najważniejsze cechy pianki poliuretanowej
Pianka poliuretanowa jest wykonana ze spienionego poliuretanu. Występuje on w różnej postaci, na przykład otulin, pianek czy też płyt. Idealnie sprawdza się jako materiał do wykonywania bądź uszczelniania różnego rodzaju instalacji. Ze spienionego poliuretanu można wytworzyć otuliny termoizolacyjne, ale również i tapety, taśmy oraz różnego typu maty. Coraz częściej stosuje się ten materiał także do klejenia różnego rodzaju materiałów czy nawet murowania ścian. Taka pianka jest także doskonałym materiałem do naprawa docieplenia poddaszy.
Właściwości pianki poliuretanowej
Elementy wytworzone z pianki poliuretanowej charakteryzują się tym, że są bardzo łatwe w montażu i obróbce, ale także i w transporcie. A przy tym są całkowicie odporne na wszelkie rodzaje grzybów i pleśni. Warto zauważyć, że taka pianka jest niezwykle nieatrakcyjna dla gryzoni i owadów, dzięki czemu można mieć pewność, że nie zostanie przez nie uszkodzona. Po wielu latach od montażu materiał ten nadal będzie posiadał wszystkie swoje właściwości, tzn. termoizolacyjność, duża wytrzymałość mechaniczna, dobra izolacja akustyczna, ogromna odporność na skrajnie niskie i skrajnie wysokie temperatury, niepalność itd.
Zastosowanie pianki poliuretanowej
Dziś płyty wykonane z pianki wykorzystuje się przede wszystkim do izolacji nie tylko dachów, ale również i podłóg, balkonów oraz tarasów. Znakomicie sprawdzają się do ochrony wszelkiej maści instalacji. Najczęściej jednak stosuje się je do uszczelniania i naprawy docieplenia poddaszy. Zdają egzamin zarówno w przypadku uszczelniania okien i drzwi plastikowych, jak również i drewnianych oraz metalowych. Można ją zastosować również do ocieplenia wanny czy brodzika.
Naprawa ocieplenia poddasza
Na naprawę i uzupełnienie istniejących ociepleń należy się zdecydować w przypadku, gdy podczas ocieplenia dachu doszło do błędów i niepoprawnie wykonano termoizolację, co wiąże się przede wszystkim z dużym brakiem komfortu i wysokimi kosztami ogrzewania. Naprawa ocieplenia poddasza polega na szczelnym wypełnieniu i uzupełnieniu pianką wszelkich szczelin, ubytków i szpar w istniejącej już warstwie termoizolacyjnej – głównie styropianowej.
Izolacja natryskowa cena
Izolacja natryskowa za pomocą takich materiałów jak pianka poliuretanowa pozwala przez lata sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. Taka pianka nie tylko sprawnie ogrzewa budynek, ale i nie pozwala mu się nagrzać przez wiele, często i kilkanaście godzin, dlatego nawet upały od rana przestaną być straszne. Szacuje się, że takie koszty można zredukować nawet o 50%.
Jesteśmy dla Ciebie!
Dla Klientów prywatnych i wspólnot mieszkaniowych wykonujemy:
Dla Klientów biznesowych (firmy) wykonujemy:
Zadzwoń i dowiedz się więcej: